Warsztaty Pszczelarskie w przedszkolu

25 kwietnia dzieci z grup Tygrysków, Misiaczków i Skrzatów uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych poprowadzonych przez Panią Ewę Zawadzką z zaprzyjaźnionej Nawłociowej Pasieki z Biskupic. Dzieci zapoznały się z pracą pszczelarza, jego narzędziami i strojem. Z zachwytem przymierzały pszczelarskie kapelusze, a nawet cały strój pszczelarza!

Pani Ewa opowiedziała nam również o życiu pszczół i ich ważnej roli w przyrodzie. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali, oglądali i wąchali pszczele produkty. Na zakończenie  samodzielnie wykonaliśmy świece z wosku pszczelego, a w nagrodę za naszą pracę każdy przedszkolak otrzymał DYPLOM MŁODEGO PSZCZELARZA.

Dziękujemy za pouczające i bardzo ciekawe warsztaty

Zamieszczone zdjęcia są własnością Gminnego Przedszkola w Olsztynie. Publikowanie, kopiowanie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie niniejszych zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.