Wesołe Nutki

Zespół Wesołe Nutki jest wokalno-taneczną wizytówką Gminnego Przedszkola w Olsztynie.
Skład zespołu zmienia się każdego roku, a jego członkami są dzieci 5-6 letnie, które doskonale odnajdują się w roli małych artystów.
Od momentu powstania, zespół “Wesołe Nutki” zgromadził na swoim koncie  wiele głównych nagród, zdobytych w konkursach na szczeblu powiatowym i ogólnopolskim. Ostatnim sukcesem “Wesołych Nitek” było I miejsce w ogólnopolskim konkursie “Wręczyckie Jasełka 2020”.

Tradycje są od wieków przekazywane z pokolenia na pokolenie. To dzięki nim znamy ludowe przyśpiewki, tańce czy obyczaje i obrzędy. Edukacja regionalna w przedszkolu ma ogromne znaczenie dla zrozumienia przez dzieci związków między teraźniejszością, a przeszłością. Warunkuje również świadomość dzieci kim są, gdzie mieszkają i skąd pochodzą. Uczy szanowania otaczającego świata i miłości do małej ojczyzny. W repertuarze zespołu „Wesołe Nutki” znajdują się wiązanki piosenek ludowych.