Izba Regionalna

Edukacja regionalna w przedszkolu ma znaczenie dla zrozumienia, przez dzieci w wieku przedszkolnym, związków między teraźniejszością,
a przeszłością. Warunkuje również świadomość dzieci kim są, gdzie mieszkają
i skąd pochodzą. Uczy szanowania otaczającego świata i  miłości do MAŁEJ OJCZYZNY.

        Edukacja regionalna zapoznaje dzieci z tradycjami domu rodzinnego, najbliższego środowiska i przedszkola. Stopniowo wprowadza w tematykę dziejów rodzinnej miejscowości, zaznajamia z jego zabytkami, kulturą oraz z wybitnymi postaciami. Uczy szacunku do dorobku przeszłych i teraźniejszych pokoleń. Kształtuje postawy patriotyczne oraz pozwala nabyć pewnych umiejętności umożliwiających zaprezentowanie swojego miejsca zamieszkania innym.

 Głównym celem zorganizowania w przedszkolu IZBY LUDOWEJ było poznanie kultury własnego regionu.  Bowiem zrozumienie i poznanie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość. W Izbie ludowej odbywają się zajęcia, podczas których dzieci mogą obejrzeć i dotknąć przedmioty, którymi posługiwali się ich pradziadkowie. Dzieci stopniowo poznają obyczaje i tradycje, poczynając od własnej rodziny, poprzez region, aż do wiedzy historycznej o Polsce, przez co rozwija ich tożsamość lokalną i narodową.