Cele przedszkola

• Prowadzenie pracy opiekuńczo – wychowawczej w duchu godności i poszanowania praw dziecka.
  • Wyposażenie dzieci w umiejętności dbania o własne bezpieczeństwo.
  • Zapewnienie dzieciom bezpiecznego korzystania z urządzeń stanowiących wyposażenie przedszkola.
  • Zapewnienie zestawu programów gwarantujących rozwój edukacyjny dzieci i organizowanie procesu kształcenia zapewniający rozwój każdego dziecka.
  • Samodzielne opracowanie i wdrażanie programów i przedsięwzięć zw. z edukacją dzieci oraz aktualnych potrzeb przedszkola i środowiska.
  • Integrowanie rodziców wokół zaplanowanych zadań przedszkola.
  • Tworzenie warunków do rozwoju kreatywności dziecka na różnych płaszczyznach jego aktywności na podstawie odpowiednio dobranych programów.
  • Systematyczna współpraca ze środowiskiem, kształtowanie pozytywnego wizerunku przedszkola w środowisku, promowanie osiągnięć przedszkolaków.
  • Uzyskiwanie dodatkowych kwalifikacji umożliwiających poszerzenie oferty opiekuńczo – edukacyjnej przedszkola. Wspomaganie rozwoju zawodowego kadry.
  • Zapewnienie odpowiedniej bazy i wyposażenia zapewniających właściwą realizację zadań przedszkola.
  • Stworzenie jednolitego i spójnego systemu wychowawczo – opiekuńczego i profilaktycznego przedszkola.
  • Pozyskiwanie informacji od różnych odbiorców, analiza wyników, opracowanie raportów i programów naprawczych.