Warsztaty muzyczne „Spotkanie z Afryką”

26 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe warsztaty. Było to spotkanie muzyczne, podczas którego nasz gość, Pan Łukasz wprowadził dzieci w świat bębnów pochodzenia afrykańskiego.

Przedszkolaki poprzez zabawę i ćwiczenia poznały bębny zwane djembe. Miały również możliwość zagrania na tych instrumentach. Pan Łukasz w ciekawy sposób opowiadał o ich budowie, historii i pochodzeniu, a także o swojej przygodzie z muzyką i pierwszych krokach w grze na bębnach. Przede wszystkim jednak warsztaty polegały na nauce podstawowych uderzeń oraz rytmów. Nasz gość znał również różne zabawy z wykorzystaniem bębnów. Oprócz djembe pan Łukasz przywiózł ze sobą jeszcze inne instrumenty między innymi: kalimba, afrykańskie grzechotki oraz najnowszy instrument świata – handpan, na których zagrał dzieciom kilka interesujących rytmów.

Spotkanie było bardzo ciekawe, rozwijające, a nasze przedszkolaki świetnie  się podczas niego bawiły.

Zamieszczone zdjęcia są własnością Gminnego Przedszkola w Olsztynie. Publikowanie, kopiowanie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie niniejszych zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.