Spotkanie z lekarzem

W dniu 18 kwietnia 2024r. nasze przedszkole odwiedził specjalny gość. Był nim Pan Doktor Tomasz Stadnicki z Przychodni Zamkowej „Amicus”. Pan Doktor zapoznał dzieci z zawodem lekarza, zwrócił uwagę na spożywanie zdrowych produktów, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, higienę oraz związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw. Dzieci miały okazję do posłuchania przez stetoskop bicia własnego serca i kolegów oraz odgłosów naszego organizmu, jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym.

Pan Doktor odpowiadał na wszystkie zadane przez dzieci pytania. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu żadna wizyta w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć, a także rozbudzi zainteresowanie tym zawodem.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor wręczyła album z rysunkami od wszystkich dzieci biorących udział w spotkaniu – grup Tygrysków, Misiaczków, Skrzatów, Motylków i Pszczółek, w podziękowaniu za przybycie i opowiadanie o pracy lekarza. Bardzo dziękujemy Panu Doktorowi za poświęcony czas.