Projekt „Zdrowe Dzieci”

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu, dlatego dbanie o nie jest obowiązkiem każdego człowieka. Najważniejsze jest zakrzewienie wśród dzieci prawidłowych zachowań prozdrowotnych już od najmłodszych lat. Dlatego nasze przedszkole przyłączyło się do realizacji projektu realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia „Zdrowe Dzieci”.

Głównym celem projektu jest m.in. promowanie aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania się wśród społeczności przedszkolnej. Chodziło o zaangażowanie nie tylko personelu przedszkolnego, wychowanków ale również rodziców.

Projekt „Zdrowe Dzieci” pozwala dzieciom poznać właściwe nawyki żywieniowe, ze szczególnym uwzględnieniem roli wody w diecie, wyzwala do aktywności fizycznej i proekologicznych postaw oraz promuje zdrowy styl życia.

W ramach realizacji projektu dzieci, pod bacznym okiem Detektywa Witaminki, m.in.: dzieliły produkty spożywcze na dwie grupy: zdrowe i niezdrowe, układały piramidę zdrowego żywienia, poznały znaczenie wody dla naszego organizmu oraz brały udział w wielu zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych. Ponadto zrealizowano wiele zajęć warsztatowych m. in. wykonywanie soków owocowo – warzywnych, owocowych sałatek, szaszłyków owocowych, „zdrowych kanapek” a także orzeźwiającą wodę smakową.

Oczywiście to nie koniec przygody z Projektem „Zdrowe Dzieci”. W dalszy ciągu będziemy realizować założenia projektu, tak aby zwiększać świadomość zdrowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci.