#SzkołaPamięta – Miejsce Straceń w Olsztynie

Jednym z zadań przedszkola jest kształtowanie u dzieci postawy małego patrioty. Wychowanie w miłości do ojczyzny, kultywowanie polskich tradycji oraz szacunku dla tych którzy walczyli za wolność Polski, to główne idee akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Nasze przedszkole po raz kolejny aktywnie włączyło się w działania tej akcji. We wtorek 24 października, dzieci z grup Pszczółek i Motylków odwiedziły Miejsce Straceń. Dzieci usłyszały historię tego miejsca, uporządkowały groby, zapaliły znicze oraz uczciły chwilą ciszy i modlitwą pamięć ofiar II wojny światowej.

Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały również pamiątkową tablicę, która ozdobi ściany w szatni naszego przedszkola.