Zakończenie Roku Szkolnego

„Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas”

W dniach 21 i 23 czerwca 2022r. w naszym Przedszkolu odbyły się Uroczystości Zakończenia Roku Przedszkolnego połączone z pasowaniem na Przedszkolaka w grupach maluszków oraz Pożegnaniem starszaków.

Ze względu na sytuację pandemiczną oraz niską frekwencję dzieci, uroczystość pasowania maluszków z grup Skrzatów i Słoneczek odbyła się w późniejszym terminie. Maluszki powitały gości i przedstawiły krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej dzieci złożyły przysięgę. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka, dzięki czemu stali się częścią naszej przedszkolnej społeczności. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i upominek.

Dla dzieci z grup Misiaczków, Tygrysków oraz dwojga dzieci z grupy Żabek z Oddziału w Przymiłowicach, te dni były wyjątkowe, uroczyste, radosne. Dni zadumy i niekłamanych wzruszeń, bowiem nadszedł czas pożegnania z przedszkolem. Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Skończył się bowiem 4 – letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i zdjęcia. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor, wychowawców oraz Rodziców, nie zabrakło również łez wzruszenia. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć,  aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań również w grupach: Pszczółek, które pożegnały miniony rok przedszkolny inscenizacją „Spotkanie bajek”, grupa Żabek z Oddziału w Przymiłowicach zaprezentowała „Podróże po świecie”, natomiast dzieci z grup Biedronek i Motylków zabrały swoją widownie w niezwykły świat „Morskich opowieści”.

Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały się na scenie. Za cały ten szczególny i wyjątkowy rok w imieniu Dyrekcji  i Nauczycieli bardzo wszystkim dziękujemy. Pragniemy podziękować dzielnym Przedszkolakom za ich ciężką pracę, którą wykonywali w tym roku. Dziękujemy także Rodzicom za ich wyrozumiałość i cierpliwość i za to, że tak dobrze wspierali swoje pociechy.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku