Wycieczka grup starszych

W dniu 08.06.2022r dzieci z grup: „Misiaczki” i „Tygryski” odwiedziły Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie.

Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Swoją podróż po ZOO rozpoczęliśmy od oglądania popisów gibonów, a następnie udaliśmy się do małpiarni oraz akwarium. Przemierzając alejki ogrodu dzieci oglądały z bliska różnorodne zwierzęta między innymi: żyrafy, słonie afrykańskie, nosorożce białe, lwy, bizony, wielbłądy oraz interesujące okazy ptaków takie jak: puchacze, żurawie, kormorany, strusie afrykańskie, pelikany, ary i wiele innych poznając ich wygląd. Wspaniałą atrakcją było spotkanie z pawiem, który pięknie zaprezentował swój bajeczny ogon Naszym Przedszkolakom. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również basen z pingwinami, gdzie dzieci mogły obserwować podwodne popisy tych uroczych zwierząt.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Dziękujemy również firmie transportowej „Łuk-Mar” za bezpieczną i wygodną podróż.