WIZYTA FUNKCJONARIUSZY POLICJI W PRZEDSZKOLU

Dnia 3 czerwca 2022 r. oddział przedszkolny w Przymiłowicach odwiedzili funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Tematem przewodnim spotkania było ,,Bezpieczeństwo na drodze”. Funkcjonariusze przypomnieli zasady poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili jak się zachować, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypomnieli również o korzyściach noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy funkcjonariuszy oraz pokaz sprzętu policyjnego. W czasie spotkania dzieci mogły także wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu i motocykla. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał odblaskową przywieszkę i opaskę na rękę.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden przedskolak nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policja będzie kojarzyła się z kimś do kogo zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy Pani Paulinie za zorganizowanie tego spotkania.