Wizyta Mikołaja w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę i wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci, pomimo braku śniegu, nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki i wiersze, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj przed wręczeniem każdemu dziecku prezentu poprosił wszystkie dzieci o złożenie przysięgi, w której zapewniały m.in., że będą grzeczne przez cały rok, będą słuchać rodziców i pań z przedszkola, że ze smakiem będą zjadać wszystkie posiłki itp. Mamy nadzieję, że dzieci dotrzymają złożonej obietnicy i za rok będą mogły się tym pochwalić Mikołajowi.

Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu swojej obietnicy, że odwiedzi nas za rok.