„Opowieść świąteczna”

07.12.2021r.dzieci z naszego przedszkola obejrzały spektakl „Opowieść świąteczna”. Mali widzowie z przejęciem śledzili historię małej myszki, dla której najważniejsza była ona sama. Bohaterka nie zwracała uwagi, a wręcz złościła się, gdy ktoś prosił ją o wspólną zabawę. Pomimo faktu, iż nie brakowało jej niczego, ciągle myślała tylko o sobie, jej dobro było najważniejsze. Momentem kulminacyjnym stał się fakt, że pomimo ciepła domu, nie była szczęśliwa, gdyż nie miała przy sobie przyjaciół. Bajka poucza, że nie należy być samolubnym, a pamiętać o tym, co jest najważniejsze – czyli bliskość przyjaciół oraz rodziny.

Bajka została ufundowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie, za co serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci oraz własnym.