Konkurs wiedzy o Polsce

17 listopada w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Patriotyczny. Konkurs został podzielony na dwie grupy, w zależności od wieku – dla dzieci z grup najstarszych – „Tygrysków” i „Misiaczków” oraz grup 4,5 – latków – „Biedronek”, „Motylków” oraz „Pszczółek”.  Konkurs był podsumowaniem zdobytych wiadomości na temat naszego kraju oraz narodowych legend. Dzieci miały niełatwe zadania – musiały się wykazać naprawdę sporą wiedzą na temat Polski, jej kultury i historii. Poza udzielaniem odpowiedzi na pytania konkursu dzieci miały także za zadanie m. in. układanie patriotycznych puzzli. A wszystko to pod czujnym okiem jury – Pani Dyrektor. Okazało się jednak, że jury zadanie miało łatwe, bo przedszkolaki na wszystkie pytania odpowiadały prawidłowo, ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie znakomicie. W nagrodę każda grupa otrzymała Dyplom „Małego Patrioty”, a dla dzieci przygotowane były upominki ufundowane przez Dział Promocji Urzędu Gminy w Olsztynie, za co serdecznie dziękujemy.