SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Moja Ojczyzna to historia,
Pamięć o poległych za nasz kraj,
Pamięć o tysiącach bohaterów
Niezłomnych jak stal!

18 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie dzieci z grup Misiaczków
i Tygrysków z Panem Markiem Romańskim, nauczycielem, historykiem, autorem publikacji związanych z nasza mała ojczyzną.

Przedszkolaki powitały nauczyciela piosenką „ Uwierz Polsko”. Piękny, wzruszający tekst piosenki wyraża uczucia jakimi powinien obejmować  ojczyznę każdy patriota.

Pan Marek w rozmowie z dziećmi, przybliżył starszakom złożona historię Polski. Opowiedział nam również jak ważna rolę w historii miał nasz zamek, który często odwiedzali królowie, książęta i rycerze.

Innym miejscem, które odwiedziliśmy z dziećmi w ostatnich dniach, było Miejsce Straceń  w Olsztynie. Pan M. Romański przypomniał smutną historię cmentarza, gdzie w 18 zbiorowych mogiłach pochowanych jest prawie 2000 ludzi.

Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, często zabierały głos dzieląc się wiedzą wyniesioną z zajęć oraz domu rodzinnego.

Najważniejszą konkluzją spotkania było, jak podkreślał kilkakrotnie
Pan Marek Romański, wyciąganie wniosków z historii, pielęgnowanie jej i nie popełnianie błędów, które prowadzą do nieszczęść i wojen.

Dziękujemy Panu Markowi Romańskiemu za bardzo wartościowe spotkanie. Życzymy wielu sukcesów na drodze poszukiwań śladów historii.