„Mała książka – wielki człowiek” wizyta grup starszych w Gminnej Bibliotece w Olsztynie

W dniach 21 i 25 października dzieci z grup Tygrysków, Misiaczków, Biedronek oraz Motylków, na zaproszenie Pani Ani odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Olsztynie.

Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą. Dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza. Pani Ania przeczytała dzieciom ciekawą książeczkę „Agatka na tropach jesieni”. Następnie dzieci kolorowały obrazki związane z jej tematyką.

Pani Ania zachęcała dzieci, aby wraz z rodzicami przyłączyli się do projektu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ta ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.