Wycieczka do sadu

Dzieci z grupy Misiaczków i Tygrysków korzystając z uroków pięknej, złotej jesieni 11 października wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa  Wierus w Borownie. Dzieci  wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, które uświadomiły im jak ważny jest szacunek do natury i ile dzięki niej otrzymujemy w zamian. Przedszkolaki podczas spaceru po malowniczym sadzie zbierały oraz smakowały wyśmienitych jabłek z których później zrobiły sok. Na zakończenie tak udanej wycieczki gospodarz sadu Pan Szymon pokazał dzieciom niespodziankę – pięknego pawia, który “zgubił” ogon na jesień, niesamowicie kolorowe bażanty oraz przyjazne gołębie, które jadły dzieciom z rąk.

Bardzo dziękujemy Panu Szymonowi za pokazanie nam swojego gospodarstwa oraz przekazanie tak cennej wiedzy.