#SzkołaPamięta

Jednym z zadań przedszkola jest kształtowanie u dzieci postawy małego patrioty. Wychowanie w miłości do ojczyzny, kultywowanie polskich tradycji oraz szacunku dla tych którzy walczyli za wolność Polski, to główne idee akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej “Szkoła pamięta”. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w działania tej akcji. Dzieci z pomocą nauczycieli wykonały gazetkę poświęconą miejscom pamięci narodowej w Olsztynie. Gazetka budzi duże zainteresowanie odwiedzających placówkę rodziców i dzieci. Dyrektor Przedszkola zaprosiła Pana Marka Romańskiego, nauczyciela historii, autora książek o naszej małej ojczyźnie, aby opowiedział najstarszym przedszkolakom o miejscach pamięci narodowej w Olsztynie. W czwartek 28 października, dzieci z grup Misiaczkow i Tygrysków odwiedziły Miejsce Straceń. Dzieci usłyszały historię tego miejsca, zapaliły znicze, uczciły chwilą ciszy i modlitwą pamięć 2000 ofiar II wojny światowej. Zachęcamy również Was, drodzy Rodzice, do odwiedzenia wraz z dziećmi miejsc Pamięci Narodowej na terenie gminy Olsztyn, miło nam będzie jeśli podzielicie się z nami pamiątkową fotografią, utrwalającą te chwile.