Dzień wody

W dniu 22.03.2024 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień wody. Wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz obserwowaliśmy sposób zachowania się różnych przedmiotów i produktów w wodach słodkich i słonych. Nasze przedszkolaki poznały stany skupienia wody oraz obieg wody w przyrodzie. Po dzisiejszych zajęciach dzieci wiedzą jak ważna jest woda dla każdego organizmu i jak mają ją oszczędzać. Nie zabrakło także ćwiczeń oddechowych, zabaw ruchowych i sensorycznych.

Zamieszczone zdjęcia są własnością Gminnego Przedszkola w Olsztynie. Publikowanie, kopiowanie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie niniejszych zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.