Pierwszy Dzień Wiosny

Ach!  Co to był za dzień ….Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna  naszego przedszkola. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę. Dla wszystkich przedszkolaków to znak, że coraz bliżej lato. Wszyscy mamy dość zimnych poranków i wielu chorób, które psują humory dzieci i spędzają sen z powiek rodziców. Chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków!!!

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, wszystkie grupy uczestniczyły w uroczystości pt: „Wiosenny festiwal”. Nasze przedszkolaki ze wszystkich grup razem ze swoimi Paniami zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie czekała na nich niespodzianka od Pani Wiosny, która przygotowała zadania do wykonania dla naszych przedszkolaków.

Pierwsze zadanie polegało na prezentacji przez poszczególne grupy wiosennych piosenek. Kolejnym zadaniem było ułożenie motylkowych puzzli. Ostatnim wyzwaniem okazało się wykonanie wiosennej łąki, która pojawiła się w galerii prac każdej grupy.

Naszą uroczystość możemy uznać za udaną. To był naprawdę wspaniały dzień.

Zamieszczone zdjęcia są własnością Gminnego Przedszkola w Olsztynie. Publikowanie, kopiowanie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie niniejszych zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.