Wizyta alpak w przedszkolu

3 i 5 października do grup Misiaczków, Skrzatów, Motylków i Pszczółek zawitali wyjątkowi goście – Dilusiowe Alpaki: Bolek, Lolek i Gucio. Zwierzęta zachwyciły wszystkich – zarówno dzieci jak i kadrę przedszkola.

Dzieci dowiedziały się jak wygląda pielęgnacja tych zwierząt, jaki jest ulubiony przysmak alpak, w jakiej pozycji śpią oraz jak często zażywają kąpieli. Każde dziecko miało okazję czesać ich futro, nakarmić je, wyprowadzić na spacer oraz dowoli wyprzytulać. Wizyta alpak sprawiła dzieciom dużo radości, a dla niektórych przedszkolaków była to doskonała okazja do zmierzenia się z własnym lękiem – i wspaniale sobie z tym poradzili.

Wizyta alpak była formą prezentu z okazji Dnia Chłopca i Dnia Dziewczynki ufundowaną przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy opiekunom Dilusiowych Alpak za ciekawe spotkanie, mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy.