Kampania edukacyjna „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”

,,Nasza misja to zachować zdrowie” pod takim hasłem w dniu 22 czerwca odbyło się spotkanie dzieci z grup starszych z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Częstochowie. Panie z Sanepidu w oparciu o prezentację multimedialną w przystępny i ciekawy sposób przedstawiły tematykę związaną z chorobą odkleszczową – boreliozą. Omówiły objawy, leczenie oraz  sposoby zabezpieczenia się przed w/w chorobą.   Dzieci zdobyły wiedzę na temat miejsc występowania, gatunków oraz chorób przenoszonych przez kleszcze ale również zostały uczulone przed kontaktem z bardzo niebezpieczną rośliną jaką jest Barszcz Sosnowskiego.

Dziękujemy serdecznie za podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim za dobre rady.