Festyn Rodzinny

„Bo rodzina, to rodzice i rodzeństwo

To są krewni, których łączy pokrewieństwo

Bo w rodzinie wszyscy bardzo się kochamy

I gdy trzeba, jedni drugim pomagamy.

Rodzina to buziaki, niekiedy też i łza.

Gdy troski Cię dopadną – rodzina radę da.

Gdy w życiu trudne chwile, na plecach czujesz garb

– pamiętaj wtedy o tym: Rodzina to Twój skarb!”

Wspaniała zabawa, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się w sobotę 17 czerwca. Celem imprezy było zachęcanie rodziców, i nie tylko, do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, uśmiechu i dobrego nastroju. Pogoda również nam sprzyjała, a atmosfera była wspaniała. Jednak najważniejsze jest to, że udało się zachęcić do wspólnej zabawy i zintegrować dzieci, rodziców, pracowników przedszkola i zaproszonych gości.

Festyn uświetniły występy wokalno – taneczne dzieci z grup Tygrysków, Misiaczków, Skrzatów, Pszczółek oraz Słoneczek. Swoim występem wokalnym zachwyciła nas finalistka The Voice Kids Kinga Kipigroch. Następnie zaprezentowali się ze swoim pokazem Taekwon-do zawodnicy KS Dragon pod kierunkiem Pana Zdzisława Synoradzkiego, a także nie obyło się bez popisu aktorskiego naszych wspaniałych Rodziców w inscenizacji do wiersza „Goście w glinianym dzbanku”.

Oprócz atrakcji scenicznych każdy mógł skosztować domowych wypieków, napić się kawy, herbaty w doskonale zaopatrzonej kawiarence, a także pysznego żurku z kiełbaską. Podczas festynu można było wykonać sobie brokatowy tatuaż, zakupić los w loterii, w której każdy los wygrywał, zakupić pamiątkowe zdjęcia dzieci, poskakać na dmuchawcach, skosztować pysznej, kolorowej waty cukrowej, a także wziąć udział w konkurencjach sportowych.

Należy podkreślić, iż ten wspaniały Festyn Rodzinny powstał dzięki wspólnemu zaangażowaniu nauczycieli i Rodziców, którzy rozumieją potrzeby dzieci i jak zawsze przyszli nam z pomocą za co chcielibyśmy SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ. Wszystkie uzyskane w trakcie imprezy środki zostaną przeznaczone na doposażenie naszego przedszkola.

Był to też wyjątkowy moment dla całej społeczności przedszkolnej. Chwila wzruszająca i wyjątkowa, moment podziękowania za lata pracy na stanowisku kierowniczym Pani Dyrektor Bożenie Klecha, która w niedługim czasie odejdzie na zasłużony odpoczynek. Niejednemu łezka zakręciła się w oku…

Wszystkim uczestnikom festynu dziękujemy za cudowną zabawę!