Spotkanie z Ekodoradcą

W ramach zajęć przedszkolaki zapoznały się: ze specyfiką pracy Ekodoradcy, z właściwościami powietrza, czym są zanieczyszczenia powietrza, skąd pochodzą, jak się rozprzestrzeniają, poznały skutki jakie niosą za sobą zanieczyszczenia powietrza. Poznały dobre i złe nawyki w ochronie powietrza. Zapoznały się również z metodami monitorowania jakości powietrza oraz postępowania w przypadku wystąpienia alarmu smogowego.

Dzieci podczas warsztatów były bardzo aktywne i zaangażowane, formułowały także bardzo trafne spostrzeżenia dotyczące jakości powietrza w zimie i w lecie.