Dzień Pluszowego Misia

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia? Chyba nie…
25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki w dzień tego święta przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi Przytulankami, i nie tylko one – swoje misie przyniosły również panie. Misie tego dnia opanowały nasze przedszkole, były po prostu wszędzie na krzesełkach, stolikach, parapetach, półeczkach. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Zaraz po śniadaniu wszystkie dzieci zostały zaproszone do zabawy w misiowej krainie. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, bawiły się przy misiowych piosenkach.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy ze swoim pluszakiem.