Konkurs wiedzy patriotycznej – #SzkołaDoHymnu

10 listopada grupy starsze – Motylki, Biedronki, Pszczółki i Słoneczka wzięły udział w konkursie wiedzy z zakresu edukacji patriotycznej. Reprezentanci każdej z grup rywalizowali pod bacznym okiem Pani Dyrektor.

Dzieci startowały w różnych konkurencjach: rozwiązywały zagadki, spośród odpowiedzi wybierały właściwą, określały co jest prawdą, a co fałszem, układały puzzle w jedną całość.

Zabawa była znakomita, każda grupa na zakończenie, za udział w konkursie, otrzymała symboliczny Dyplom oraz Elementarz młodego Polaka.

Wszystkie grupy w tym dniu otrzymały kolorowanki patriotyczne, a dodatkowo dzieci z grup starszych książki z serii „Najpiękniejsze polskie legendy”.

Wszystkie nagrody książkowe zostały zakupione w związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

O godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki w ramach ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu zaśpiewały 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Głównym celem tych wydarzeń było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych: Godła, Flagi i Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego.”

W tym ważnym dniu dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście, w galowych strojach, z przypiętymi kotylionami. Wszyscy przeżyliśmy lekcję patriotyzmu i miłości do kraju, w którym się urodziliśmy, w którym żyjemy. To było ważne i piękne spotkanie z historią naszej Ojczyzny. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w Przedszkolu, mamy nadzieję, że na długo zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Poniżej link do filmiku:

#SzkołaDo Hymnu