Dzień postaci z bajek – konkurs wiedzy o bajkach

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają nas, wzruszają, bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment na to, by przypomnieć sobie część z nich. Wybrana data nie jest jednak przypadkowa, gdyż jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney´a.

To nietypowe święto obchodziliśmy 7 listopada – w tym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje. Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci  z Bajek obfitowały w przygotowane przez nauczycielki zabawy i konkursy, których celem było utrwalenie oraz wzbogacenie dziecięcej wiedzy na temat znanych i lubianych bajek.

Nie obyło się również bez „Bajkowego Balu” – dzieci świetnie bawiły się przy dźwiękach muzyki. Wspólne świętowanie dostarczyło przedszkolakom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniało wszystkim o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania dzieciom książek.

Przy okazji tego wydarzenia, każda grupa, za udział w konkursie otrzymała zestaw książek ufundowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.