Z wizytą w bibliotece szkolnej

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0., w dniu 19 października przedszkolaki z grup Biedronek i Motylków wybrały się do Szkoły Podstawowej w Olsztynie, w celu odwiedzenia biblioteki szkolnej. Z funkcjonowaniem tego miejsca zapoznała dzieci, Pani Ania Dul. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki szkolnej, przypomnienie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie pani Ania, w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki i przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali różne pytania dotyczące m.in. jej pracy, liczby czytelników oraz najczęściej wypożyczanych tytułów. Podczas wizyty dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”.

Wizyta w bibliotece była dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania.