Światowy Dzień Owoców i Warzyw

21 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Święto było poprzedzone cyklem zajęć nt. zdrowego odżywiania. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Dzieci zapoznano z piramidą zdrowego odżywiania.

Wspomniane święto było też okazją do stworzenia owocowych szaszłyków, a także świeżego i zdrowego soku owocowo-warzywnego. Włączenie dzieci do przygotowywania posiłków jest świetnym sposobem, aby wspólnie spędzać czas. Zarówno produkcja jak i konsumpcja wyszła dzieciom doskonale. Dzieci w mgnieniu oka zjadły owocowe przekąski.

Ponadto podczas zajęć dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne. Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia – jedząc warzywa i owoce bogate w witaminy.