Teatrzyk „Złota Kaczka”

W piątek 27 maja 2022r. odwiedzili nasze przedszkole aktorzy ze Studia Teatralnego Krak-Art z widowiskiem „Złota Kaczka”. Jest to jedna z mniej znanych legend warszawskich. W podziemiach pałacu Ostrogskich na Tamce pływa zaklęta w złotą kaczkę księżniczka. Każdemu, kto do niej przyjdzie obiecuje spełnić życzenie o bogactwie, ale śmiałek musi wykonać jedno zadanie… Nie może dzielić się bogactwem z nikim. Dzieci aktywnie biorąc udział w spektaklu dowiedziały się Czy warto za wszelką cenę dążyć do bogactwa i zaszczytów? Przecież nie wszystko można kupić? Większą wartość ma to, co trudniej przychodzi i zdobyte jest dużym wysiłkiem. Spektakl przekazał dzieciom ważne przesłane  –  wrażliwości na potrzeby innych.