Igrzyska Logopedyczne

6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest “Europejski Dzień Logopedy”. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozom osobom, a zwłaszcza dzieciom z zaburzeniami mowy.

W związku z tym, 4 marca, pani Karolina Kaczyńska zorganizowała w naszym przedszkolu Igrzyska Logopedyczne, w których udział wzięły dzieci z grup „Tygrysków”, „Misiaczków”, „Skrzatów”, „Motylków” i „Pszczółek”. Reprezentacja grup składała się z dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne w przedszkolu.

Zabawy logopedyczne przyjęły charakter spartakiady. Dzieci pokonując tor przeszkód wzmacniały mięśnie warg przenosząc w ustach łyżeczkę z pomponikiem, losowały wiosenne zagadki, dokonywały kategoryzacji przedmiotów. W konkurencjach znalazły się także ćwiczenia pamięci krótkotrwałej.

Gratulujemy naszym wychowankom znakomitej wiedzy oraz umiejętnego współzawodnictwa podczas zabaw.

Serdeczne podziękowania składamy  Pani Karolinie – naszemu przedszkolnemu Logopedzie za zorganizowanie wspaniałej zabawy oraz życzymy wielu sukcesów zawodowych.