Wręczyckie Jasełka 2024

23 stycznia 2024 r., zespół „Wesołe Nutki” reprezentował nasze przedszkole w XXII Ogólnopolskich „Wręczyckich Jasełkach 2024” – Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość.

Podczas konkursu oceniano zespoły, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

– kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji świątecznych;

– prezentacja widowisk jasełkowych i innych form teatralnych związanych z misterium Świąt Bożego Narodzenia;

– konfrontacja dokonań artystycznych amatorskich zespołów teatralnych;

– zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w tworzeniu i kultywowaniu tradycji świątecznych i wyjątkowego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Nasz Zespół liczył 40 dzieci, przygotowanych przez panie: Ewelinę Nabiałek, Annę Kondys i akompaniatora Teresę Ptak.  Dzieci przepięknie zaprezentowały inscenizację „Wędrowała kolęda po Polsce”.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i trzymamy kciuki za powodzenie naszych przedszkolaków.