Musical „Maja ratuje planetę”

“Bierzmy los w swoje ręce, Sprzątajmy jak najwięcej.

Bo razem damy radę, Dla reszty być przykładem.

Bo na naszej Ziemi może być jak w niebie, Ratując planetę, ratujemy siebie”

Tymi słowami zakończył się musical, który 12 grudnia w Klubie Politechnik w Częstochowie obejrzały dzieci z grup Pszczółek i Motylków.

Był to musical, w którym główna bohaterka Maja żyje w pozornie bezpiecznym i ułożonym świecie. Ma Mądry Telefon i rodziców zajętych Ważnymi Sprawami. A jednak w jej życiu brakuje radości. Rodzice zachowują się coraz bardziej jak automaty. Pewnego dnia Maja postanawia zboczyć z codziennego szlaku i wyruszyć na spotkanie przygody. Poznaje nowych przyjaciół, odkrywa niesamowite miejsca kryjące się tak blisko nas, a tak rzadko zauważane oraz dowiaduje się, że prawdziwa magia i radość nie pochodzą z zaklęć, czarodziejskich ksiąg ani z drogich elektronicznych gadżetów, ale z naturalnego świata, który nas otacza, a o którego cudowności zapomnieliśmy.

Spektakl miał na celu uwrażliwienie dzieci na przyrodę, zwierzęta oraz otaczające nas zanieczyszczenia.

Wspaniała ruchoma scenografia, barwne stroje, przepiękne piosenki i widowiskowe choreografie wprowadziły dzieci w atmosferę wspaniałej zabawy, tak, że z zainteresowaniem śledziły los bohaterki do ostatniej minuty spektaklu.