QUIZ PATRIOTYCZNY

Dnia 13 listopada 2023r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy z zakresu edukacji patriotycznej, w którym udział wzięły dzieci ze wszystkich grup starszych – Pszczółek, Motylków, Skrzacików oraz Misiaczków.

Celem quizu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, wyrabianie szacunku do symboli narodowych oraz utrwalanie wiadomości dotyczących kraju ojczystego.

Zadania stawiane przedszkolakom rozwijały ich percepcję słuchową, wzrokową, pamięć i uwagę. Dzieci startowały w różnych konkurencjach: rozwiązywały zagadki, spośród trzech odpowiedzi wybierały właściwą, określały co jest prawdą, a co fałszem, układały puzzle w jedną całość.

Gratulujemy naszym wychowankom znakomitej wiedzy na temat naszego kraju oraz umiejętnego współzawodnictwa podczas zabaw.