Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Choć minęło już tyle lat od momentu kiedy rozpoczęła swoją działalność Komisja Edukacji Narodowej, to do dzisiejszych czasów przetrwała tradycja obchodzenia Dnia Edukacji Narodowej popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Mimo, iż potoczna nazwa wskazuje, że tego dnia świętują tylko nauczyciele, to jednak tak naprawdę jest to święto wszystkich pracowników oświaty: i administracyjnych, i obsługi i wreszcie nauczycieli. Ponieważ w tym roku święto przypadło w sobotę, to dzieci z naszego przedszkola postanowiły złożyć życzenia swoim paniom i wszystkim pozostałym pracownikom przedszkola już w piątek przedstawiając program artystyczny.

Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych swoje popisy rozpoczęły dzieci z grup Pszczółek i Motylków. Dla nikogo nie zabrakło życzeń, każdy otrzymał powinszowania w formie wierszy, piosenek oraz tańca, tak jak mówią słowa piosenki:

“… Co może dać mały przedszkolak

gdy puste już łąki i pola …

… ten uśmiech, ten uśmiech, hej cza cza cza

ten taniec, ten taniec, hej cza cza cza

życzenia najlepsze hej cza cza cza

klaskanie i śpiewanie hej cza cza cza…”

I tak było w rzeczywistości: dzieci zatańczyły taniec dworski. Uzupełnienie stanowiły przepiękne piosenki, przeplatane humorystycznymi wierszami i życzeniami składanymi przez dzieci.

Po występie dzieci pani Dyrektor pogratulowała pracownikom przedszkola osiągnięć i zaangażowania, złożyła życzenia oraz skierowała do pracowników wiele ciepłych słów.