DZIEŃ DZIECKA

Każdy dzień w przedszkolu jest wyjątkowy i niepowtarzalny, jednakże jest taki dzień w roku – kiedy dzieci czują się szczególnie ważne. To Dzień Dziecka – święto, które uwielbiają wszystkie dzieci – te małe i te duże. Jest to dzień pełen uśmiechów, zabawy i wielu niezapomnianych wrażeń. W naszym Przedszkolu od rana panowała radosna atmosfera, a na dzieci czekało wiele atrakcji.

Dzieci z grup młodszych świętowanie rozpoczęły w ogrodzie przedszkolnym, poprzez zabawy integracyjne przy muzyce oraz  puszczanie baniek mydlanych. Przedszkolaki bawiły się wspaniale przy dźwiękach muzyki, a ich roześmiane buzie, podskoki w rytmie muzyki oraz tańce świadczyły o tym, że jest bardzo radośnie i wesoło. Kolejną atrakcją były zorganizowane zawody sportowe, w których każde dziecko wzięło udział. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem pokonywały konkurencje np. skoki w workach, slalom między pachołkami, zabawy z chustą animacyjną, tor przeszkód itp. Nie zabrakło im ducha walki,  a zwłaszcza dobrej zabawy. Wspólne zawody nastawione były przede wszystkim na integrację oraz zabawę, a nie na wygraną. Po zmaganiach fizycznych przyszedł czas na chwilę wytchnienia, chętne dzieci wykonywały malunki kredą na kostce przed naszym przedszkolem.

Dzieci z grup starszych wybrały się w tym dniu na Minirajd ulicami Olsztyna. Punktem kulminacyjnym był piknik u podnóża Olsztyńskiego Zamku, gdzie mogły z apetytem spałaszować swoje „zdrowe” kanapeczki. Po powrocie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni zjedliśmy obiad. Po odpoczynku wspólnie bawiliśmy się w naszym pięknym ogrodzie.

To nie był koniec niespodzianek. Tego dnia każdy otrzymał słodki poczęstunek oraz wrócił do domu z kolorowym balonikiem.

Udany dzień można zobaczyć na dołączonych zdjęciach