,,Dzień Dziecka” w przedszkolu w Przymiłowicach

,,Dzień Dziecka” to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych świąt. W tym roku dzieci z oddziału w Przymiłowicach świętowały ten dzień dwa razy.

Z tej okazji 30 maja rodzice przedszkolaków zorganizowali rewelacyjne warsztaty edukacyjne z Balooma Land. Dzieci miały możliwość eksperymentować z suchym lodem i odkryć jego tajemnice. Dowiedziały się, czy suchy lód jest naprawdę suchy, jaką ma temperaturę, na czym polega proces sublimacji i jak napompować balony bez użycia płuc, a następnie samodzielnie mogli wyczarować magiczną chmurkę używając prawdziwego sprzętu laboratoryjnego. Zajęcia te na pewno zapewnią niesamowite wspomnienia i pozostaną na długo w pamięci dzieci.

Drugą atrakcję z okazji ,,Dnia Dziecka” przygotowali w dniu 1 czerwca strażacy z OSP w Przymiłowicach. Dzień rozpoczął się od edukacyjnej bajeczki i pogadanki na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego i bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz utrwalania numerów alarmowych. Dzieci zostały zaproszone również do strażnicy. Obok części edukacyjnej strażacy przygotowali różne atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu. Prezentowali samochód gaśniczy i opowiadali o pracy strażaków. Dzieci miały możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, lania wody wężem strażackim oraz mogły usiąść w wozie strażackim. Strażacy zademonstrowali także sygnały dźwiękowe i świetlne wozu strażackiego. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni opowieściami strażaków, ale jeszcze bardziej możliwością poznania, obejrzenia sprzętu i wozu strażackiego. Dzieci dostały także drobne gadżety i słodkości. Przedszkolaki były zachwycone niespodzianką.

W imieniu całej społeczności naszego przedszkola składamy serdeczne podziękowania dla strażaków z OSP w Przymiłowicach.