Wycieczka do Żarek grup sześciolatków

11 maja dzieci z grup Biedronek i Motylków wybrały się na wycieczkę do Żarek.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł, które mieści się w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Obiekt został pomyślany jako muzeum interaktywne – rodzaj parku technologicznego. Interaktywne elementy ekspozycji w muzeum pozwoliły dzieciom  na czynne uczestnictwo w poznawaniu tajników rzemiosł – mogły tu zobaczyć, jak wygląda beczka od środka i samemu spróbować ją zbudować, przesiać mąkę i zemleć zboże na chleb, odnaleźć bajkowych właścicieli butów czy zobaczyć mysz mieszkającą w młynie. W muzeum znajduje się dużo multimedialnych gier edukacyjnych. Dzieci zapoznały się z wyglądem starego młyna, z zawodem młynarza, bednarza, kołodzieja i szewca. Każdy eksponat mogły dokładnie obejrzeć i dotknąć. Całość uzupełnia prezentacja losów miasteczka wzbogacona wątkami handlu. Każdy kolejny element ekspozycji to krok w głąb historii – tajemniczej i fascynującej opowieści o miejscach, przedmiotach i ludziach, przez wieki stanowiących fundament istnienia Żarek. Stary Młyn to miejsce gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa z nauką.

Drugim etapem wycieczki była słodka przygoda w Manufakturze Słodyczy. Dzieci w Krainie Hokus Pokus mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów, aż po wyrabianie masy cukrowej. Na samym końcu własnoręcznie formowały swojego lizaka.

Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone. Przywiozły ze sobą do domu nie tylko miłe wspomnienia, ale również drobne upominki.