Wycieczka do Żarek

19 kwietnia dzieci z grup Słoneczek i Pszczółek wybrały się na wycieczkę do Żarek.

W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Muzeum mieści się w blisko 100-letnim, zabytkowym młynie elektrycznym, który został odrestaurowany. Wystawa jest nowoczesna – multimedialna i interaktywna. Przedszkolaki wyruszyły w pasjonującą podróż w przeszłość, w trakcie której poznały historię pięciu głównych rzemiosł, obecnych od wieków w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Była to ciekawa przygoda, poznać przedmioty i dawne zawody, które dzisiaj pozostają już tylko w pamięci ludzi starszych. Kolejną atrakcją dla przedszkolaków były warsztaty lizakowe przeprowadzone w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokuss. To niezwykle barwne i słodkie miejsce. Lepi się tutaj słodycze, głównie piękne, kolorowe lizaki o różnych smakach i kształtach. Dzieci były zainteresowane procesem powstawania lizaków, a na koniec każde samodzielnie wykonało swojego lizaczka.

Po atrakcjach wróciliśmy zmęczeni do przedszkola, ale bardzo zadowoleni.