Przegląd Piosenek o Zdrowiu

W czwartek 17 listopada 2022 r. odbył się Finał Przeglądu Piosenki o Zdrowiu.

Konkurs był organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Częstochowie.

Celem nadrzędnym Przeglądu jest połączenie atmosfery zabawy z akcją rozpowszechniania i popularyzowania treści prozdrowotnych. Głównym jego założeniem jest motywowanie dzieci i młodzieży do pozytywnego myślenia o zdrowiu, propagowanie zasad i idei dotyczących szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób, profilaktyki antytytoniowej oraz profilaktyki innych nałogów, higieny osobistej, higieny jamy ustnej i bezpiecznego wypoczynku, bezpieczeństwa na drodze oraz ochrony środowiska i ekologii.

Każda placówka, biorąca udział w Przeglądzie ma za zadanie zaprezentować autorską piosenkę o tematyce zdrowotnej, która podlega ocenie komisji konkursowej.

Reprezentacja naszego przedszkola, składająca się z dzieci 5 i 6 letnich z grup: Motylków, Biedronek, Pszczółek i Słoneczek, prezentując piosenkę pt. „Woda z cytryną”, zachwyciła jury konkursowe i zajęła II miejsce. Dzieci przygotowywały się pod bacznym okiem Pań: Anny Kondys i Moniki Pietrzak.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!