Spacer na Miejsce Straceń w Olsztynie

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Pragniemy uwrażliwić dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszej społeczności.

Gminne Przedszkole w Olsztynie włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta  zorganizowało spacer dzieci z grup „0” na Miejsce Straceń w Olsztynie.

Dzieci w ciszy i skupieniu odwiedziły Cmentarz Ofiar II  Wojny Światowej, poznały jego historię , zapaliły znicze. W ten sposób uczciły pamięć i wyraziły szacunek dla życia i dokonań pomordowanych ofiar.