Wycieczka do Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie na spektakl „Mojżesz Książę z Egiptu”

W  dniu 3 października przedszkolaki z grup Biedronek i Motylków obejrzeli  spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru z Krakowa pt. „Mojżesz Książę z Egiptu”. Treść spektaklu oparta była na historii Mojżesza i skupiała się na jego życiu w Egipcie. Dzięki temu, dzieci mogły poznać kolebkę naszej cywilizacji wraz z piramidami, sfinksem i czasem Faraonów. Spektakl dostosowany był do wrażliwości młodego widza i rozwijał wątki, które świadczą o trudnych wyborach każdego człowieka. Piękne kostiumy, muzyka i światło uzupełniały wzruszającą historię, nie pozbawioną akcentów komediowych. Dzięki temu dzieci mogły poznać Mojżesza i Ramzesa jako pełnych życia i psotnych chłopców.