Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach tej akcji dzieci z grup starszych zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, gdzie w bajkowy świat książek przeniosła nas Pani Agata Ochota-Hutyra – aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytajmy!

Serdecznie dziękujemy Pani Ani za zaproszenie