Wycieczka grup starszych do Agrogospodarstwa „Pod Skałką” w Przybynowie

21 września dzieci z grup Motylków, Biedronek, Słoneczek i Pszczółek uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt. „Skąd się bierze mleko”, podczas których każde chętne dziecko mogło spróbować jak się doi krówkę. Dzieci poznały także narzędzia i technikę wyrobu masła, które mogły później skosztować, smarując je na przepyszny, świeży wiejski chleb. Kolejnym punktem wycieczki było oglądanie chaty. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądało dawniej życie na wsi, jakich używano narzędzi do prac na roli. Zobaczyły także umeblowanie dawniej używane w domach i narzędzia codziennego użytku. Był dawny piec kaflowy, w którym gospodynie piekły chleb. Była lampa naftowa, która dawała światło, dawne żelazka i wiele innych niespotykanych już dzisiaj rzeczy. Ostatnim punktem było zwiedzanie Zwierzyńca – małego ZOO. Tam dzieci mogły oglądać różne zwierzęta – alpaki, lamy, owce, kozy, kaczki, małe kucyki. Był również wielbłąd i mały kangurek, z którym zrobiliśmy małą rozgrzewkę skokami. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na ciepłą herbatkę i pyszną watę cukrową.