Wycieczka do stadniny koni

Z okazji Dnia Chłopca w dniu 27 września dzieci z oddziału w Przymiłowicach wybrały się na wycieczkę do stadniny koni Pani Magdy i Pana Pawła.
Dzieci podczas wycieczki dowiedziały się, jak wygląda stajnia i zobaczyły z bliska konie, a nawet mogły je dotknąć i pogłaskać. Dowiedziały się także, jakich warunków potrzebują oraz czym się żywią i jak należy o nie dbać. Poznały także kilka ciekawostek na temat koni przebywających w gospodarstwie.
Dzieci miały również możliwość skorzystania z lekcji jazdy konnej pod okiem profesjonalistów. Pani Magda również zaprezentowała swoje umiejętności jazdy konnej, co bardzo spodobało się dzieciom.
Po wrażeniach jeździeckich była też pora na karmienie koni marchewkami i jabłkami. Nie zabrakło też wspólnej zabawy i pieczenia kiełbasek.
Dzieci wróciły bardzo zadowolone, pełne wrażeń i na pewno niezapomnianych wspomnień.
Pragniemy w tym miejscu podziękować Pani Magdzie i Panu Pawłowi- właścicielom stadniny koni za umożliwienie przedszkolakom przeżycia tych niecodziennych chwil.
,,Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz”. Niewątpliwie Pani Magda i Pan Paweł kochają to co robią. Być może wycieczka do stadniny spowoduje, że nasze przedszkolaki zechcą kontynuować naukę jazdy konnej.