Wycieczka do Mobilnego Centrum Edukacji “Turystyczna Szkoła” w Szkole Podstawowej w Kusiętach

Gmina Olsztyn i Szkoła Podstawowa w Kusiętach zostały wylosowane do prezentacji Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła pod Patronatem MEiN, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Przedszkolaki na hali sportowej mogły zobaczyć wirtualne miasteczko do zwiedzania Polski. Na wstępie wszystkich witał robot humanoidalny, który rozmawiał z uczestnikami i przybijał „piątki”. Miasteczko obejmowało pięć stref, w których dzieci poznawały Polskę, uczestniczyły w wyścigu kolarskim, rozwiązywały quizy, podróżowały kajakiem oraz odwiedzały różne zakątki Polski dzięki multimedialnym urządzeniom.