Wycieczka do sadu

„W sadzie od rana dzieci gromada
Wtem owocowy grad z drzewa spada,
jabłka, śliwki, pachnące gruszki,
słodkie, soczyste – lizać paluszki”

W dniu 10 października dzieci z grup starszych: “Skrzaciki” oraz “Misiaczki” wybrały się na wycieczkę autokarową do zagrody edukacyjnej “Owocowa Przystań”. Owocowa Przystań to sad prowadzony od kilku pokoleń z pasją i miłością, pełen drzew jabłoni, grusz, śliw i wielu innych gatunków owoców. To miejsce wypełnione wszelkimi barwami i smakami natury. Dzięki zajęciom edukacyjnym dzieci poznały różne gatunki drzew owocowych, budowę jabłka oraz dowiedziały się na czym polega praca sadownika. Dzieci z apetytem zajadały soczyste jabłuszka oraz degustowały sok, który przygotowały wspólnie z paniami prowadzącymi. Ponadto dzieci miały okazję dokarmiać gołębie, obserwować bażanty oraz pawie. Odwiedziliśmy też ziołowy zakątek, przemierzyliśmy kwietny labirynt i chodziliśmy po ścieżce sensorycznej. Był to dzień pełen wrażeń, wspaniałych atrakcji, radości oraz świetnej zabawy.

Zamieszczone zdjęcia są własnością Gminnego Przedszkola w Olsztynie. Publikowanie, kopiowanie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie niniejszych zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.